Top 50 Eid Mubarak Wishes in Assamese -best wishes, Messages and Quotes to share with your friends and family - MyTecNika

Breaking

Top 50 Eid Mubarak Wishes in Assamese -best wishes, Messages and Quotes to share with your friends and family

১/ ঈদুদ- আধাৰ পুণ্য উপলক্ষে আপোনাৰ জীৱনত পদাৰ্থ, আনন্দ আৰু ইতিবাচকতা কঢ়িয়াই আনক। ঈদ মুবাৰক আপোনালৈ আৰু আপোনাৰ পৰিয়াললৈ।

 


২) আল্লাহে আপোনাক সদায় পথ প্ৰদৰ্শন কৰক আৰু আপোনাৰ জীৱন পোহৰ আৰু সুখেৰে ভৰাই দিয়ক। আপোনাৰ লগতে আপোনাৰ পৰিয়াললৈ বকৰিদৰ উষ্ম শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰিলোঁ।

 ৩/ ঈদ- উল- আধাৰ শুভ উপলক্ষে আপোনাক আৰু আপোনাৰ পৰিয়াললৈ বহুত মৰম আৰু শুভকামনা কৰিলো। আল্লাহে আপোনাৰ জীৱন সুস্বাস্থ্য আৰু সুখৰ মুহূৰ্তৰে ভৰাই তোলক। ঈদ মুবাৰক!

৪) ঈদুল- আধাৰ এই পবিত্ৰ দিনত আপোনালোকৰ বাবে আল্লাহৰ পছন্দৰ আশীৰ্বাদ কামনা কৰিলোঁ। ঈদ মুবাৰক!

 ৫/ আপোনাৰ লগতে আপোনাৰ পৰিয়াললৈ আন্তৰিক শুভেচ্ছা, আল্লাহে আপোনালোকৰ সকলো সপোন পূৰণ কৰক। প্ৰাৰ্থনা আৰু আশীৰ্বাদৰ সৈতে। ঈদ মুবাৰক!

 ৬/ আপোনালোকৰ এক সুসম আৰু সমৃদ্ধিশালী জীৱনৰ কামনা কৰিলোঁ। ঈদুদ- আধাৰ দিনা আপোনাক আৰু আপোনাৰ পৰিয়াললৈ মোৰ আন্তৰিক শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰিলোঁ।

 ৭) এই পবিত্ৰ জয়ন্তীয়ে জীৱন, পোহৰ আৰু আনন্দ কঢ়িয়াই আনক। বক্ৰিদ মুবাৰক আপোনালৈ আৰু আপোনাৰ পৰিয়াললৈ।

৮) ঈদ-উদ- আধাৰ এই মুবাৰক উপলক্ষে আপোনালোকৰ লগতে আপোনালোকৰ পৰিয়াললৈ মোৰ উষ্ম অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰিলোঁ। আপুনি এতিয়াই কঠোৰতাৰ সন্মুখীন হওক আৰু আপুনি শান্তিপূৰ্ণ জীৱনৰ বাবে ঈশ্বৰৰ পদক্ষেপ অনুসৰণ কৰক।

 ৯/ বক্ৰিদৰ এই পবিত্ৰ জয়ন্তীত কৰ্ণুক'পিয়াত আপোনালোকৰ ইতিবাচকতা আৰু সুস্বাস্থ্যৰ কামনা কৰিলোঁ।

 ১০) আগন্তুক সময়ত সৰ্ব্বশক্তিমানে আপোনাৰ জীৱনক আনন্দ আৰু পদাৰ্থৰ বোজাৰে আৱৰি ৰাখক! ঈদ মুবাৰক!

 ১১) প্ৰেম আৰু উদাৰতাৰ মাজত ডুব গৈ শান্তিৰে আনন্দৰ এই জয়ন্তী উপভোগ কৰক। বক্ৰিদ মোবাৰক!

১২) এই শুভ অনুষ্ঠানটোৱে আপোনাৰ জীৱনক স্বাস্থ্য, ধন-সম্পত্তি আৰু পদাৰ্থৰে মিঠাই কৰি তোলক। বকৰিদৰ শুভেচ্ছা থাকিল!

 13. ঈদুল- আধা উপলক্ষে আপোনাক উষ্ম শুভেচ্ছা আৰু লিভাৰেজৰ বোজা হস্তান্তৰ কৰা। ঈদ মুবাৰক!

 ১৪) এই মুবাৰক উপলক্ষে আপোনাৰ হৃদয় আৰু আত্মাক শান্তিৰে আলোকিত কৰক। ঈদ মুবাৰক!

 ১৫) ঈদুদ- আধা এই পবিত্ৰ জয়ন্তীত আপোনাৰ লগতে আপোনাৰ পৰিয়াললৈ মোৰ প্ৰাৰ্থনা আৰু শুভকামনা থাকিল! আপোনালোকৰ বাবে সফলতাৰ বোজা আৰু ওচৰৰ আৰু প্ৰিয় হাড়ৰ প্ৰেমৰ কামনা কৰিলোঁ

৬) এই ঈদত আপোনালোকৰ ঘৰত আল্লাহৰ পবিত্ৰ উপস্থিতি অনুভৱ কৰক। ঈদ মুবাৰক!

 ১৭) ঈদুদ- আধাৰ এই সুখৰ উপলক্ষে আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ সমগ্ৰ পৰিয়ালৰ মংগল আৰু সুখৰ বাবে মই অনুৰোধ কৰিছো। ঈদ মুবাৰক!

 ১৮) এই পুণ্য জয়ন্তীত আপুনি আপোনাৰ সকলো কু-অভ্যাসৰ পৰা মুক্ত হওক। বক্ৰিদ মোবাৰক!

 ১৯) এই ঈশ্বৰীয় জয়ন্তীৰ আনন্দ, উল্লাস আৰু আনন্দই আপোনালোকক চিৰকাল আগুৰি থাকক। ঈদ মুবাৰক!

২০) আশাকৰোঁ আপুনি এই ঈদত প্ৰকৃত আভ্যন্তৰীণ সুৰ আৱিষ্কাৰ কৰিবলৈ নিজৰ সৈতে এক আহিব। ঈদ মুবাৰক!

 ২১) এই ঈশ্বৰীয় উপলক্ষে শান্তি, আনন্দ আৰু প্ৰেমৰ পূৰ্বসূৰী আহক। ঈদ মুবাৰক!

 ২২) আপোনালোকৰ আগলৈ এটা ধন্য আৰু সমৃদ্ধিশালী দিনৰ কামনা কৰিলোঁ, ঘোঁৰাৰ বাহেৰে ভৰা আৰু আপোনাৰ চাৰিওফালে হাঁহি। ঈদৰ শুভেচ্ছা থাকিল!

 ২৩) আপোনাৰ জীৱন চন্দ্ৰৰ অৰ্ধচন্দ্ৰৰ দৰে আলোকিত হওক। ঈদ মুবাৰক!

২৪) চন্দ্ৰৰ দৰে জিলিকি উঠক আৰু এই সুখৰ উপলক্ষে চৌপাশৰ সকলো নেতিবাচকতা জ্বলাই দিয়ক। ঈদৰ শুভেচ্ছা থাকিল!

 ২৫) সেৱাইৰ সন্মততাই আপোনাৰ জীৱনক মৰম আৰু কৰুণাৰে সমৃদ্ধ কৰক। ঈদ মুবাৰক!

 ২৬) ঈদৰ এই পৱিত্ৰ জয়ন্তীত আল্লাহে তোমালোকৰ লগতে তোমালোকৰ পৰিয়ালৰ ওপৰত শ্ৰম বৰষুণ কৰক। প্ৰাৰ্থনা আৰু আশীৰ্বাদৰ বোজা। ঈদ মুবাৰক!!

 ২৭) ঈদ মুবাৰক! এই দাহৰ জয়ন্তীয়ে পৃথিৱীত ভ্ৰাতৃত্ববোধ, সম্প্ৰীতি আৰু শান্তিৰ প্ৰসাৰ ঘটাওক।

২৮) এই ঈশ্বৰীয় জয়ন্তীৰ প্ৰতিটো মুহূৰ্তক আপুনি লালন-পালন কৰক আৰু আপোনাৰ সকলো সপোন বাস্তৱায়িত কৰক। ঈদ- উদ- আধাৰ শুভেচ্ছা থাকিল!

 ২৯) আল্লাহৰ ওচৰত মোৰ প্ৰাৰ্থনা যাতে তেওঁ এই জগতত নিজৰ শ্ৰদ্ধা দান কৰে, সকলোকে একত্ৰিত কৰে আৰু প্ৰচলিত সকলো অনৈতিকতা দূৰ কৰে। ঈদ মুবাৰক!

 ৩০) এই পুণৰ উপলক্ষে আপোনাক আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ ইতিবাচকতা, সুখ আৰু শান্তি কামনা কৰিলোঁ। ঈদ মুবাৰক!

 ৩১) ঈদ- উল- আধাৰ এই অনুৰোধমূলক উপলক্ষে মই অনুৰোধ কৰিছো যে আপোনাৰ জীৱনটো কৰ্ণুক’পিয়াত সুখৰ মুহূৰ্ত আৰু পদাৰ্থৰে ভৰপূৰ হওক। ঈদৰ শুভেচ্ছা থাকিল!

৩২) এই ঈশ্বৰীয় জয়ন্তীত তোমালোকৰ বাবে মোৰ প্ৰাৰ্থনামূলক কামনা। আপোনাক আৰু আপোনাৰ মৰমৰ হাড়বোৰলৈ সঁচাকৈয়ে ঈদ- উদ- আধাৰ শুভেচ্ছা থাকিল

৩৩) আল্লাহে তোমালোকৰ ওপৰত ৰহমত দান কৰক আৰু তোমালোকৰ সকলো পাপ ক্ষমা কৰক। ঈদ মুবাৰক!

 ৩৪) মই কামনা কৰোঁ যে এই ঈদুদ- আধাৰ জয়ন্তীত এজন আৰু সকলোৰে বাবে দূষণ আৰু দয়াৰ দয়ালু গুণেৰে বোৱা হওক। ঈদ মুবাৰক!

 ৩৫) ঈদুদ- আধাৰ এই সুন্দৰ উপলক্ষে অধিক বিশেষ কৰি তোমাক আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ ওপৰত আল্লাহৰ অপৰিসীম আশীৰ্বাদ দান কৰাৰ বাবে আল্লাহক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰক। আপোনালোকলৈ এটা প্ৰকৃত ঈদৰ শুভেচ্ছা থাকিল!

৩৬) আল্লাহক সুখী কৰিবলৈ আপোনাৰ জীৱনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ উপাদান হিচাপে ভাগ-বতৰা আৰু যত্ন লোৱাটো আহিব। আপোনালোকক অকল্পনীয় ঈদ- উদ- আধাৰ শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰিলোঁ!

 ৩৭) তোমালোকৰ সকলো প্ৰসাদৰ ফল ভাল হওক আৰু তোমালোকৰ প্ৰিয় হাড়ৰে আনন্দময় মুহূৰ্তবোৰক লালন-পালন কৰা

 ঈদ- উদ- আধাৰ এই পবিত্ৰ দিনটোত!!

 ৩৮) এই সুখৰ অনুষ্ঠানত নিজৰ আভ্যন্তৰীণ পোহৰ আৰু প্ৰজ্ঞাৰে সুখৰ সুৰ বিয়পাই দিয়ক। ঈদ মুবাৰক!

 ৩৯) আল্লাহৰ ওপৰত আস্থা ৰাখক আৰু সকলো চিন্তা তেওঁৰ ওপৰত এৰি দিয়ক, এই জয়ন্তীয়ে আপোনাৰ জীৱনত ষ্টপগেপৰ এটা খাদ আনিব। ঈদ মুবাৰক!

৪০) এই ঈশ্বৰীয় জয়ন্তীয়ে তোমালোকক সদায় সৎ পথত ভৰি দিবলৈ সাহস দিয়ক। বকৰিদৰ শুভেচ্ছা থাকিল!

৪১) ঈদ-উদ- আধাৰ দিনা আপোনাক বহুত মৰম আৰু উষ্ম শুভেচ্ছা হস্তান্তৰ কৰি আৰু তোমালোকৰ জীৱন তেওঁৰ কৃপা আৰু আশীৰ্বাদেৰে পৰিপূৰ্ণ হওক বুলি অনুৰোধ কৰা। ঈদৰ শুভেচ্ছা থাকিল!

 ৪২) এই বিশেষ দিনটোত আপোনালোকক মৰম, ঘোঁৰা আৰু আনন্দৰ কামনা কৰিলোঁ। ঈদ মুবাৰক!

 ৪৩) প্ৰেম আৰু দয়াক আপোনাৰ জীৱনশৈলী কৰি লওক, নিজকে প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ক যে আপুনি এতিয়াই ভুল পথ বাছি ল’ব, ঈদ মুবাৰক!

৪৪) ঈদুদ- আধাৰ এই পবিত্ৰ জয়ন্তীত তোমালোকৰ মাজত থকা সকলো মতানৈক্য, শত্ৰুতা আৰু ক্ৰোধ দূৰ কৰা। ঈদ মুবাৰক!!

 ৪৫) পৃথিৱীত আনন্দ, শান্তি আৰু পোহৰ ফুলি উঠক আৰু নেতিবাচকতা ক্ষয় হওক। ঈদ মুবাৰক!

 ৪৬) এই জুবিলীয়ে আপোনালোকৰ মাজত থকা সকলো গুণক জাগ্ৰত কৰক আৰু আপোনালোকে সেইবোৰক দৃঢ়তাৰে লালন-পালন কৰক। ঈদ মুবাৰক!

 ৪৭) আপোনাৰ জীৱনটো সদায় সমন্বয়, সুখ, সুস্বাস্থ্য আৰু পদাৰ্থৰ সৈতে সদায় বিনিয়োগ হোৱাটো কামনা কৰিলোঁ। ঈদ- উদ- আধা মুবাৰক আপোনালৈ আৰু আপোনাৰ পৰিয়াললৈ।

৪৮) জীৱনৰ প্ৰতিটো দিন পাৰ হৈ যোৱাৰ লগে লগে আপুনি জ্ঞানী আৰু জ্ঞানসম্পন্ন হৈ আহক! আপোনাক আৰু আপোনাৰ পৰিয়াললৈ বহুত সুখ। ঈদ মুবাৰক!

 ৪৯) আনন্দময় আৰু আনন্দময় ঈদ- আধাৰ বাবে অনুৰোধ কৰা। আল্লাহে তোমালোকক সুস্বাস্থ্য আৰু কৰ্ণুকোপিয়াত সুখৰ দান কৰক। ঈদৰ শুভেচ্ছা থাকিল!!

 ৫০) বক্ৰিদৰ ঈশ্বৰভক্ত জয়ন্তীত আপোনালোকক মোৰ অভিনন্দনসমূহ হস্তান্তৰ কৰি। আল্লাহে তোমালোকলৈ দয়া, সহনশীলতা আৰু মৰমৰ আশীৰ্বাদ কৰক। ঈদ মুবাৰক!